Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Śruby zwykłe czy ocynkowane – jakie wybrać

Złączenia rozmaitych elementów konstrukcyjnych można wykonać na wiele sposobów. Bardzo często są wykorzystywane śruby, jakie świetnie się sprawdzają w przeróżnych zastosowaniach. Konstruktorzy mają do wyboru ich dwa główne rodzaje. Najmniej kosztują typowe śruby wykonane ze zwykłej stali. Przeważnie pokryte są one warstwą oleju, co zapobiega szybkiemu powstawaniu rdzy, ale docelowo trzeba je jakoś pomalować. Jeśli się tego nie zrobi to już po kilku dniach rozpocznie się korodowanie, co może narazić konstrukcję na zniszczenie. Drugą opcją są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym.

Cieniutka cynkowa warstwa umieszczona na ich powierzchni bardzo skutecznie zabezpiecza przed oddziaływaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Śruby tego typu bez żadnego problemu mogą wytrzymać wiele lat bez żadnego zabezpieczenia, nie będzie więc więc potrzeby ponoszenia kosztów związanych z systematycznym konserwowaniem. Co istotne, nawet w przypadku niewielkich uszkodzeń cynkowej warstwy na powierzchni cały czas ochrona przed pojawieniem się rdzy będzie skuteczna. Ocynkowane śruby są nieco droższe od zwykłych, ale przy nich odpada konieczność pomalowania, więc ostatecznie ogólne koszty mogą się okazać bardzo porównywalne.

Kupić je można w dużej ilości miejsc, w tym także w wieli sklepach internetowych. Żeby wyszukać taki, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać zamów – śruby z łbem sześciokątnym i przeglądnąć otrzymane wyniki. W takich sklepach można także poprosić o fachowe doradztwo, jeśli ktoś będzie potrzebował wybrać odpowiednie śruby do swoich prac, to na pewno dostanie fachową pomoc.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *