Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Włoskie mozzarelle – jakie są ich często wybierane odmiany

Pizza jest daniem, które chyba wszystkim smakuje, z tego też powodu cieszy się ogromną popularnością w większości krajów. Tajemnica jej smaku tkwi przede wszystkim w odpowiednio przyrządzonym cieście, lecz nie mniej ważne także będą składniki o odpowiedniej jakości. A pośród nich trzeba szczególną uwagę zwrócić na ser, kucharze z Włoch przede wszystkim tu wykorzystują mozzarellę.

Typowa produkty włoskie oryginalne jest delikatna w smaku, posiadając jednocześnie sprężystą, ciągnącą się konsystencję. Mimo że w pierwszej chwili wykonanie jej nie będzie stanowiło jakiegoś dużego wyzwania, to tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Żeby faktycznie ten ser miał taką strukturę i smak jakich się od niego oczekuje, to trzeba ogromnie dużo praktyki i doświadczenia. Dlatego jeżeli nawet się zobaczy w sklepach jakieś mozzarelle wyprodukowane przez rodzimych producentów, to nie będą one raczej smakowały tak jak produkty włoskie oryginalne.

Z tego też powodu do dobrej pizzy raczej się nie stosuje serów mających wątpliwy smak, a pochodzące przede wszystkim z Italii. Najczęściej wybierana przez kupujących mozzarella produkowana jest z mleka pochodzącego od krów, przez co smak jej jest delikatny i łagodny. Ale odmian mozzarelli jest jeszcze kilka, i coraz częściej można je dostać także w naszych sklepach. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszy się mozzarella burrata, mająca dodatkowo śmietankę. Ta jest dodawana w czasie produkcji, przez co w środku kulki tworzy się nieduża torebka wypełniona ciekłą zawartością.

Kulki tej mozzarelli wyglądają z zewnątrz jak normalnej, ale po przekrojeniu wypłynie z nich ciecz o maślanym smaku. Warto również spróbować mozzarelli produkowanej z mleka pochodzącego od bawołów, jaka uważana jest aktualnie za ser z najwyższej półki. Wytwarzana od lat mozzarella buffala dopiero dość niedawno zaczęła zyskiwać swój status, bo wcześniej nie była zbyt ceniona. Mleko bawole ma w sobie znacznie większą zawartość tłuszczu, z takich też powodów sery wytwarzane z niego mają lekko kwaskowy, charakterystyczny smak.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *