Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kto musi się postarać o zrobienie świadectwa energetycznego

Dobrze ocieplone budynki, ze szczelnymi oknami, potrzebują dużo mniejszą ilość energii do ogrzania. Ma to nie tylko ogromny wpływ na rachunki, jakie trzeba płacić, lecz również i na tematy wiążące się z dbaniem o środowisko. Przy budynkach o kiepskiej izolacji trzeba będzie wydać nawet parę razy więcej na węgiel, prąd czy gaz, co w skali całego kraju jest powodem ogromnych kosztów. z tego też powodu kładzie się coraz większy nacisk na te sprawy, zarówno jeżeli chodzi o budowanie nowych budynków zgodnie z odpowiednimi normami jak również modyfikacje już stojących.

Od pewnego funkcjonuje również dedykowany dokument który poświadcza energetyczne parametry, znany też jako Świadectwo energetyczne Siedlce. Na podstawie przeprowadzonego audytu określa się zapotrzebowanie budynku na energię konieczną między innymi do ogrzewania czy chłodzenia, lecz również przygotowania ciepłej wody i oświetlenia.

Zakres obowiązywania takich świadectw co jakiś czas ulega zmianie, obecnie są one obowiązkowe przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości. Zrobienie takiego świadectwa pozwoli przyszłym właścicielom czy wynajmującym ustalić, jakie poniosą wydatki chociażby się wiążące z ogrzewaniem, ale też zaplanować ewentualne przeróbki. Dostarczenie świadectwa jest chociażby konieczne podczas podpisywania aktu notarialnego, a za niedopełnienie tego obowiązku zostały przewidziane kary. Ich wysokość może wynieść nawet pięć tysięcy złotych, z tego też powodu zdecydowanie lepiej jednak dopilnować tego obowiązku.

Zwłaszcza że ceny za Świadectwa energetyczne Bielsko Biała są znacznie niższe niż wynoszą wspomniane wcześniej kary. Za audyt niedużego mieszkania zapłacić będzie trzeba powyżej trzystu złotych, a kwota półtora tysiąca w zupełności starczy na duży, wielorodzinny budynek. Takie świadectwa wystawiane być mogą przez osoby dysponujące stosownymi uprawnieniami, a ich ważność wynosi dziesięć lat. Może to jednak ulec zmianie w sytuacji, gdy w obiekcie przeprowadzono jakieś modernizacyjne prace wpływające na charakterystykę energetyczną.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *