Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Włoskie sery mozzarella – jakie są ich często kupowane odmiany

Mało kto nie wie, czym jest mozzarella. To bardzo charakterystyczny gatunek sera, używany głównie do włoskich dań. To właśnie z tego regionu Europy wywodzi się jego długa historia. Stworzenie mozzarelli przypisuje się starożytnym Rzymianom, a ten smaczny produkt nadal jest kojarzony głównie z południowymi regionami Włoch. Prawdziwa mozzarella włoska posiada śnieżnobiały kolor, jest wilgotna i sprężysta.

Ma także włóknistą strukturę, która umożliwia swobodne odrywanie kawałków. To od tej czynności wywodzi się jego nazwa – czasownik włoski mozzare oznacza właśnie odrywanie. W takiej postaci sprawdza się bardzo dobrze się w sałatkach, zwłaszcza w popularnej Caprese. Lecz znacznie częściej używana jest do różnego typu zapiekanek, w tym oczywiście do pizzy. To właśnie roztopiona mozzarella ciągnie się w charakterystyczne nitki po odgryzieniu kawałka ciasta. Mozzarella stała się popularna właśnie jako obowiązkowy dodatek pizzy, serwowanej na całym świecie w wielu rożnych wersjach.

Z tego powodu przeważnie jest ona wytwarzana z tańszego krowiego mleka. W tej postaci ma bardzo delikatny smak. Warto wiedzieć jednak, że produkty włoskie oryginalne cały czas są tradycyjnie wytwarzane z mleka bawolic. Ten rodzaj nazywa się mozzarella buffala i jest bardziej wyrazisty w smaku. Cieszy się mniejszą popularnością ze względu na wyższe ceny i mniejszą powszechność. Jeszcze mniej popularna jest mozzarella burrata. To tak samo pyszny ser podpuszczkowy, ale charakteryzujący się kremowym, półpłynnym środkiem w jakim się znajdują kawałeczki mozzarelli. To ser idealny do jedzenia solo albo sałatek, z dodatkiem prawdziwych włoskich pomidorów i oliwy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *