Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze szafy rack

Współczesny sprzęt serwerowy i sieciowy jest mocno znormalizowany, a do przechowywania go używane są przeważnie. Jest to naprawdę wygodne i praktyczne rozwiązanie, i jest obecnie standardem jeśli chodzi o infrastrukturę IT. Takie szafy są dostępne w wielu rozmaitych wielkościach i wzorach, posiadać też mogą zróżnicowane wyposażenie. Teoretycznie raczej nie powinno być problemu z ich wybraniem, ale w praktyce należy na parę ważnych kwestii zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy zacząć od zastanowienia się, czy szafa ma być w wersji wiszącej czy stojącej.

Te pierwsze sprawdzają się bardzo dobrze w małych biurach czy na korytarzach, gdzie z reguły nie będzie miejsca aby coś stanęło na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość sprzętu mieszczącego się do środka będzie dość ograniczona. Trzeba też uwzględnić ciężar umieszczanych w środku urządzeń, i dobrać ewentualnie parametry szafy także pod tym kątem. Kłopotów z miejscem raczej nie będzie, jeżeli ktoś się zdecyduje na szafę stojącą. Tego typu modele wyposażone są z reguły w kółka, przy pomocy jakich można je łatwo przestawiać, lecz nie jest to standardem. Kolejną istotną rzeczą przy wyborze będzie wyposażenie, a tutaj możliwości są naprawdę duże. Oczywiście wiele z akcesoriów czy udogodnień będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami, dlatego przy wyborze warto się dobrze zastanowić, czy rzeczywiście będą one potrzebne.

Na pewno pomyśleć należy o solidnym zamku, jeśli szafa rack 42U znajdować się będzie w pomieszczeniu, w którym mogą się pojawiać jakieś przypadkowe osoby. Z kolei jeżeli dane miejsce będzie narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia, to należy zastanowić się nad zakupem szafy dysponującej lepszą klasą szczelności. Jeśli ma się w planach często robić coś przy sprzęcie umieszczonym w środku, to można pomyśleć o ściąganych bocznych panelach albo modelu z dwoma sekcjami, te rozwiązania znacznie ułatwiają pracę na co dzień. Gniazdo uziemiające, większa liczba otworów na wentylatory czy samopoziomujące nóżki to następne przydatne akcesoria, które powinna posiadać dobra szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *