Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Swędzenie skóry po prysznicu – jakie są tego powody

U wielu osób po wyjściu z wanny czy spod prysznica pojawia się swędzenie skóry. W wielu przypadkach nie będzie to nic strasznego, i oprócz dyskomfortu nie powinno to nieść żadnych zagrożeń dla zdrowia. Ale niestety pojawienie się swędzenia może być także rezultatem różnych schorzeń, typu zmniejszenie wydolności nerek, stany zapalne wątroby, zaburzenia hormonalne czy nawet białaczka. Dlatego też jeżeli stan swędzenia będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo stosowane środki nic nie pomogą, to pasuje się udać do lekarza, aby zlecił niezbędne badania. A jeżeli coś w tych badaniach wyjdzie, to trzeba będzie zacząć się leczyć. Ale choroby w przypadku swędzenia nie zdarzają się często, najczęściej to nieprzyjemne uczucie jest spowodowane różnego rodzaju podrażnieniami skóry.

Takie podrażnienia mogą mieć różne podłoże, często jest to po prostu wysuszona skóra, jaka pod wpływem wody jeszcze bardziej się wysusza. A że produkuje ona nieduże ilości serum, to wymycie go podczas kąpieli powoduje zwiększenie się nieprzyjemnych objawów. Podczas mycia unikać jeszcze należy paru innych rzeczy. Zbyt gorąca woda również działa niekorzystnie na skórę, gdyż poza wysuszaniem dodatkowo jeszcze pobudza funkcjonowanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeśli będzie to możliwe, to trzeba unikać chlorowanej wody. Tak samo zresztą jak za częstego mycia, co dla wielu osób wydawać się będzie nieco dziwne. Ale jeśli ktoś idzie pod prysznic parę razy dziennie, a poza tym używa gąbki czy rękawicy, to bardzo niszczy w ten sposób naturalną warstwę lipidową.

A to bardzo szybko daje o sobie znać właśnie w formie podrażnień, zaczerwienienia czy wysypki. Z dużą ostrożnością należy podchodzić do stosowanych kosmetyków, w miarę możliwości powinny być one dość delikatne i mające w sobie związki nawilżające. Dużo na ten temat znaleźć można w internecie, jeśli ktoś będzie chciał, to może na przykład zajrzeć do serwisu https://kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *