Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Monitoring – jakie możliwości w tym temacie mają posiadacze domów

W Polsce co rok dochodzi do wielu tysięcy włamań. Tak naprawdę żadne mieszkanie czy dom nie są bezpieczne, bo włamywacze często działają bez żadnego schematu. Zaś ci bardziej zorganizowani obserwują wcześniej domowników, poznają ich zwyczaje i rozkład dnia, i przystępują do działania w odpowiedniej chwili.

Dlatego też jeżeli ktoś ma w swoim domu jakieś bardziej kosztowne rzeczy lub zwyczajnie obawia się włamania, to może pomyśleć o odpowiedniej ochronie swojej posesji. Już przy wejściu na podwórko pojawić się może zaawansowane urządzenie, którym jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Można dzięki niemu widzieć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów coraz częściej montują takie zestawy w miejsce zwykłych domofonów, a najnowsze modele mogą być nawet sterowane za pomocą smartfona.

Kolejnym ważnym elementem ochrony jest system monitoringu. Każda kamera IP kopułkowa Hikvision, jaka wchodzić będzie w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Musi on mieć na tyle dużą ostrość, żeby w razie konieczności dało się rozpoznać twarze włamywaczy. Minimalna rozdzielczość pracy takich kamer to HD, lecz lepsza będzie Full HD. To będzie się jednak wiązać ze znacznie większą ilością danych do nagrywania, dlatego też należy też zadbać o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków, aby zmieściły się na nim wszystkie nagrania w ustalonym okresie czasu.

Kamery rejestrować także muszą obraz po ciemku, dlatego dobrym rozwiązaniem są wersje posiadające podczerwone diody. Światło podczerwone nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco poprawia obraz. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, aby ich obudowy były odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli ktoś kupował będzie wszystkie te elementy w jednym miejscu, to w takim zamówieniu znaleźć się też może grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *