Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenie do docinania styropianu – jakie parametry są istotne

W czasie obróbki styropianu niejednokrotnie pojawia się potrzeba jego odpowiedniego docięcia. raz na jakiś czas zrobić to można przy pomocy piłki lub noża, jednak używanie takich sposobów cały czas z pewnością nie będzie zbyt wygodne. Z tego też powodu w firmach które się zajmują realizacją takich prac koniecznie pojawić się powinna jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu.

Maszyny tego typu występują w różnych modelach i wersjach, z tego też powodu podczas wyboru warto zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Po pierwsze niezwykle istotna jest szerokość robocza. Jeżeli chce się w pełni korzystać z możliwości tego urządzenia, to powinno ono umożliwić docinanie standardowego arkusza po przekątnej, która wynosi mniej więcej 112 cm. Sprawdzić również należy, jaka jest maksymalna grubość ciętego materiału. Jeżeli będzie ona mniejsza niż 26 cm, to raczej należy poszukać innego modelu. Kolejną ważną sprawą jest moc robocza.

Gilotyna do cięcia styropianu funkcjonuje w niezwykle prosty sposób, bo posiada ona cienki oporowy drut, który się nagrzewa przez przepływający prąd. Im moc zasilacza będzie większa, tym drut rozgrzany zostanie do wyższej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na wydajność pracy. Z ciekawych funkcjonalności z pewnością będzie pomocna możliwość docinania nietypowych kształtów. Do tego drut oporowy zostanie umieszczony w pozycji pionowej, co umożliwi skuteczne docinanie. To może się przydać zarówno w pracach ociepleniowych, jak też podczas wykończania wnętrz, gdy należy dopasować do siebie różne drobne styropianowe elementy.

W związku z tym że cięcie styroduru realizowane może być w zróżnicowanych warunkach, to niezwykle istotna będzie trwałość i wytrzymałość urządzenia. Wytrzymać ono musi trudną, codzienną pracę, a także być niezawodne w każdej sytuacji. Jeżeli do tego dojdzie nieskomplikowana obsługa, nie wymagająca wcześniejszego długiego szkolenia, to taki sprzęt będzie po prostu niezastąpiony. I na pewno zaoszczędzi on mnóstwo niepotrzebnej pracy, którą trzeba by było wykonać w czasie ręcznego cięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *