Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrać odpowiednio felgi przy optycznym tuningu

Jeśli komuś nie będą się podobać wygląd i parametry samochodu, którym jeździ, to pokusić się może o jego stuningowanie. A rozmaite możliwości w tym zakresie są ogromne, gdyż poprzestać można jedynie na elementach wizualnych, a można też znacząco polepszyć parametry jednostki napędowej.

Zmiany o takim charakterze będą się jednak wiązać z dużymi wydatkami, dlatego też wielu kierowców pozostaje na tuningu optycznym. A tutaj ogromną popularnością cieszą się chociażby felgi JR Wheels. Ten polski producent jest naprawdę ceniony w środowisku tunerów, a jego propozycja zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. Lecz na rynku wytwórców felg samochodowych funkcjonuje wielu innych, co jest rzecz jasna z korzyścią dla kupujących, którzy mają duży wybór.

Choć niekiedy ten wybór może być sporym wyzwaniem, bowiem ciężko zdecydować się na najlepszą opcję. Sportowe felgi concaver znacznie zmieniają bowiem wygląd samochodu. Przeważnie mają one większą średnicę, co wraz oponami o niskim profilu zapewnia dynamiczny wygląd. Do tego wielu właścicieli będzie się też decydować na założenie nieco szerszych wersji, co również dla wyglądu ma znaczenie. Pamiętać przy tym trzeba, aby z tą szerokością nie przesadzić. Jeśli się założy superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to będą one wystawały poza nadkola. A taka sytuacja nie jest dopuszczalna przez przepisy, dlatego należy uważać przy modyfikacjach.

W przeciwnym wypadku można się narazić na problemy z policją czy na stacji diagnostycznej. Wybierając felgi należy się dobrze zastanowić, jakie najbardziej będą pasowały do konkretnego modelu pojazdu. Bowiem nie wszystkie kształty będą pasować do wszystkich samochodów, i pomimo wydania wielu pieniędzy efekt będzie odwrotny od zamierzonego. W praktyce przy takim tuningu liczą się wszystkie szczegóły, które ostatecznie złożą się na idealny wygląd. W przypadku wielu marek duże znaczenie mają także wieloletnie trendy – po prostu do nich nie wypada zakładać pewnych rzeczy, bo to nie będzie zbyt mile widziane w środowisku tunerów.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *