Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Którą formę reklamy wyłonić?

Utworzenie katalogu reklamowego to bardzo dobry sposób na zaprezentowanie swoich produktów bądź też usług i promocję marki. Prawidłowo przeprowadzone projektowanie katalogów może pomóc wyciągnąć oraz wstrzymać kontrahentów, zwiększyć sprzedaż i polepszyć rozpoznawalność marki.

Pierwszym krokiem w tworzeniu katalogu reklamowego jest określenie grupy docelowej. Pomoże to pokierować ogólnym projektem oraz układem katalogu, a również wyborem artykułów i zdjęć. Na przykład katalog skierowany do młodych, świadomych mody konsumentów może mieć w wyższym stopniu nowomodny oraz modny wygląd, podczas kiedy katalog skierowany do starszych, bardziej konserwatywnych konsumentów może mieć bardziej klasyczny oraz elegancki wygląd. Po określeniu grupy docelowej kolejnym krokiem jest wybór produktów lub ewentualnie usług, jakie mają odnaleźć się w katalogu.

Należy to zrobić w oparciu o grupę docelową oraz ogólną strategię reklamową. Istotne jest, by wyróżnić najpopularniejsze lub też najpoprawniej sprzedające się towary bądź też usługi, a także wszystkie innowacyjne bądź unikalne oferty. Projekt katalogu powinien być atrakcyjny wizualnie i banalny w nawigacji. Wolno to osiągnąć dzięki zastosowaniu wysokiej jakości fotografii, jasnych i zwięzłych opisów produktów oraz logicznego oraz porządnie zorganizowanego układu. Użycie koloru, typografii i innych elementów projektu powinno być zgodne z ogólną strategią brandingu oraz reklamy. Istotne jest także umieszczenie wezwań do działania (CTA) w całkowitym katalogu, takich jak przyciski „Kup teraz” lub też „Skontaktuj się z nami”, które zachęcają klientów do zrobienia kolejnego kroku i dokonania zakupu bądź skontaktowania się z firmą. Istotne jest również pomyślenie formatu katalogu.

Katalogi mogą być drukowane czy też cyfrowe, a każdy format ma swoje zalety i wady. Wydrukowane katalogi można wysyłać pocztą do potencjalnych konsumentów lub ewentualnie rozprowadzać w sklepie, natomiast katalogi cyfrowe wolno łatwo udostępniać i uzyskiwać do nich dostęp online. Oprócz tworzenia katalogu istotne jest, aby mieć plan dystrybucji oraz promocji. Przypuszczalnie to mieścić wysyłanie katalogu do ewentualnych klientów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *