Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Włoskie mozzarelle – czym się cechują

Nikt chyba sobie nie wyobraża typowej włoskiej pizzy bez ciągnącej się mozzarelli. Ten ser jest tak samo znany co właśnie wspomniana pizza, spaghetti czy lazania. Lecz mozzarellę można wykorzystać w dużej ilości gorących potraw, oraz w formie dodatku do sałatek i surówek. Sery zwane mozzarella cieszą się popularnością również u nas, chociaż tym oferowanym w zwykłych sklepach do oryginału jednak dużo brakuje. Prawdziwa mozzarella włoska produkowana jest nie tylko ze składników najwyższej jakości, ale też zgodnie z oryginalną recepturą, w jakiej wszystkie niuanse mają duże znaczenie.

Mleko krowie wlewa się do dużej kadzi, do której dodaje się następnie niewielką ilość podpuszczki. Po ogrzaniu zawartości kadzi zaczyna się tworzyć skrzep, który po paru godzinach jest gotowy do odcedzenia. Ważnym elementem procesu jest zalanie masy gorącą wodą, przez co tworzą się typowe włókienka. Na zakończenie ser rozdziela się na kulki i wkłada do słonej wody dla wzmocnienia smaku. Włosi rzecz jasna mają wiele rozmaitych odmian tego sera, a jedną z ciekawszych jest mozzarella burrata. Przy jej produkcji jest jeszcze dodawana niewielka ilość śmietany.

Przez to właśnie ser ten posiada ciekawą, maślaną konsystencję, i smakuje całkowicie inaczej niż normalny, mimo że też robi się go z krowiego mleka. Charakterystyczna jest dla niego kieszonka, do jakiej zostaje wlana przed chwilą wspominana śmietanka. Po rozkrojeniu kieszonki z wnętrza powinna wypłynąć gęsta zawartość.

Do wytwarzania mozzarelli jest wykorzystywane nie tylko mleko krowie, ale też i coraz częściej bawole. Ten mało znany u nas gatunek jest bardzo popularny we Włoszech, i właśnie z takiego mleka powstaje następny rodzaj wyśmienitego sera, to znaczy mozzarella buffala. Buffala nieco inaczej smakuje niż zwykłe mozzarelle, jest bardziej tłusta, a przy tym kwaskowa. Zawiera też mniejszą ilość cholesterolu, co na pewno korzystnie wpływa na serce. Jeśli ktoś ją będzie chciał kupić, to musi znaleźć jeden ze sklepów oferujących produkty włoskie oryginalne i tam zamówić co potrzebuje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *