Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zatrudnienie w Holandii – jak prawidłowo rozliczyć wszystkie podatki

Pracowanie za granicą przynosi najczęściej dużo większy dochód niż w przypadku pracy w Polsce, lecz wiąże się też z pewnymi obowiązkami. Jednym z częściej wybieranych państw na takie wyjazdy do pracy od dawna jest Holandia, tak więc jeśli się dostanie rozliczenie podatkowe od tamtego urzędu, to trzeba zająć się tym odpowiednio. Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że większość pracowników będzie się musiała rozliczyć dwa razy. Wynika to z tego, że posiadają oni polską rezydencję, i przez to mają też obowiązek rozliczenia PIT-u w polskim urzędzie skarbowym.

Reguły takiej rezydencji część osób mogą wprowadzić w błąd, gdyż jeden warunek to czas przebywania w naszym kraju, a drugi posiadanie tutaj centrum interesów osobistych. W praktyce rozliczenie podatku z Holandii to nie będzie jakaś trudna i skomplikowana rzecz, i jeśli ktoś odpowiednio się do tego przygotuje to bez problemów sobie poradzi. Ale będzie to wymagało sprawdzenia pewnych przepisów w internecie, a także szczegółowego przeliczenia poszczególnych kwot.

Sporej ilości osób nie chce się tego robić lub się obawiają, że gdzieś się pomylą, i takie osoby zdecydowanie wolą, aby wszystko zrobiło jakieś polecane biuro rachunkowe holandia. Księgowi w takim biurze, z uwagi na to że na co dzień zajmują się tego typu tematami, to orientują się świetnie we wszystkich obowiązujących i w naszym kraju i Holandii regulacjach.

Dzięki temu szybko i sprawnie przygotują wszystkie niezbędne dokumenty, jakie będą do złożenia w poszczególnych urzędach. Całkowite koszty związane z takim przygotowaniem wcale jakieś duże nie będą, można się o tym przekonać sprawdzając jakiś przykładowy księgowy holandia cennik. Pamiętać przy tym należy, że jeżeli ktoś opłaci podatek w Holandii, to tego już nie robi w Polsce, bo jest podpisana umowa dotycząca unikania powtórnego opodatkowania. Ale praktyce trzeba jednak dochody z Holandii policzyć i je wykazać na swoim zeznaniu podatkowym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *