Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wybór naturalnej choinki – o jakich rzeczach należy pamiętać

Padający z nieba śnieg, wspaniałe zapachy unoszące się z kuchni czy upominki pod choinką – to właśnie z tym kojarzą się przeważnie święta Bożego Narodzenia. To właśnie wspomniana choinka to jeden z najistotniejszych symboli tego pięknego czasu, a na jej ubieranie większość dzieciaków nie może się wręcz doczekać. Z takich też powodów w większości naszych domów staje mniejsze lub większe drzewko, z dużą ilością barwnych bombek i światełek. Obecnie największym zainteresowaniem się cieszą dwa typu choinek, to znaczy sztuczne i naturalne. Jeśli chodzi o naturalne sporo osób się decyduje nie na ścinane drzewko, ale zasadzone w doniczce. Z reguły tego typu choinki nie są zbyt duże i rozłożyste, z uwagi na to że w jakiejś donicy muszą się zmieścić ich korzenie, lecz za to na wiosnę można je spróbować zasadzić w ogrodzie. Wiele osób decyduje się na sztuczne choinki z uwagi na dużą wygodę. Nie trzeba ich bowiem co roku kupować, ponieważ przy odpowiednim traktowaniu bez problemów starczą co najmniej na parę świąt. Dla wielu osób niezwykle istotne też jest to, że nie ma też pamiętania o codziennym dolewaniu wody czy sprzątania igieł, a po zakończeniu świąt wystarczy je jedynie zapakować do pudełka. Lecz one nie zapewnią zapachu żywicy, a oprócz tego ze względu na materiał nie są obojętne dla przyrody. Choinki żywe w tym ostatnim względzie są znacznie lepsze, gdyż ich uprawa jest ekologiczna, a dodatkowo stanowią przez parę lat dom dla licznych owadów i małych zwierząt.

Tego typu uprawy choinek prowadzone są przeważnie w takich miejscach, w jakich by było trudno zasadzić coś innego, dlatego są świetnym sposobem na wykorzystanie różnych nieużytków. Ale przy zakupie bardzo ważne jest, żeby zobaczyć czy rzeczywiście znalezione drzewko pochodzić będzie z legalnej plantacji. Czasem się bowiem zdarzają nieuczciwi handlarze, którzy wycinają świerki czy jodły w lasach, a potem nimi handlują. Z tego też powodu jeżeli sprzedawca nie bardzo chce pokazać dokumenty pochodzenia, to zrezygnować należy z kupna i poszukać swojej choinki u kogoś innego. Z pewnością ważny przy wyborze będzie gatunek, a tutaj do wyboru jest ich kilka. Najpopularniejsze, ale także i najtańsze są pospolite świerki. Bardzo ładnie one pachną przez czas trzymania w domu, ale mają stosunkowo rzadkie gałęzie, a oprócz tego bardzo szybko zaczynają im wypadać igły. Wady tej nie mają trochę droższe świerki kłujące, które zdobywają powoli popularność. Najładniej się prezentują kaukaskie jodły, gatunek ten został jakiś czas temu sprowadzony do Polski. Choinki jodłowe są rozłożyste i gęste, a ich dużym plusem jest to, że praktycznie nie spadają z nich igły. Oglądając drzewka poza wielkością i kształtem należy też zwrócić uwagę na to, w jakim jest stanie. Czasami bowiem leżą one przez kilka tygodni na placu, co niezbyt dobrze wpływa na ich stan, na przykład powodując usychanie igieł. Dlatego też ważne jest miejsce, w którym się je kupuje, a takie znaleźć na przykład można przy pomocy wyszukiwarki, po podaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *